קורס מתקדם בדיקור

נושאי הקורס

 • תיאוריית הערוצים – הכרה והבנת המערכת כפי שרבים אינם מודעים לה. נלמד, נאבחן ונטפל בפתולוגיה של כל ערוץ וענפיו, בשונה מפתולוגיה של איברי ה- Zang-Fu.
 • שש המערכות (שש השכבות) – הפיזיולוגיה והפתולוגיה של כל מערכת והשימוש הקליני שלה.
 • אבחון הערוצים דרך מישוש והסתכלות – נלמד לראות ולחוש את הערוצים על מנת לאבחן שינויים פתלוגיים בתוך הערוץ.
 • האקופונקטורה של מאסטר דונג – נלמד את התיאוריה שמאחורי האקופונקטורה של מאסטר טונג, שפע של נקודות אקסטרה נפלאות, המיקומים שלהן ודרך הדיקור.
 • טכניקות הקזה – כיצד לשלב טיפול בהקזת דם של אזורים מיוחדים (ולא רק נקודות קצה), מבלי לחשוש ועל מנת להגביר את תוצאות הטיפול ובנוסף הקזת דם לטיפול בהפרעות רגשיות.
 • טיפול ברפואה פנימית ובבעיות כאב מכל סוג.

“למדתי לא מעט שנים, לפני שנתיים החלטתי להצטרף לקורס זה כיוון שרציתי לקבל כלים נוספים, הסתכלות אחרת שונה מ TCM קלאסי. כבר במהלך הקורס נפלו אסימונים רבים שלא שמתי אליהם דגש קודם לכן. הקורס מקיף מאוד, קליני, יש בו הרבה תרגול.  שון מרצה מעולה מלא פנינים של ידע ונסיון. לכל אותם המטפלים שרוצים לשדרג וללמוד עוד על דיקור אני ממליצה בחום לא לפספס!”
קרן זליכה

 

“בעקבות הקורס, הקליניקה שלי כמעט והכפילה את מספר המטופלים שבה, טיפולי הדיקור מקבלים במה משמעותית לצד המגע, ולעיתים אף אין בו צורך. מה שמרגש באמת, זה התוצאות הקליניות, במקרים מורכבים וכרוניים. ברור לי שיישום החומר שנלמד בקורס שלך, והאותנטיות הכל כך מיוחדת בה העברת את הדברים, הם שהביאו לשינוי אצלי. תודה רבה!”

אפרת בריזל

במפגשים נשלב שיעור פרונטלי ומעשי

 • הדגמה של כל נקודות האקסטרה של מאסטר דונג, עומקים וזויות הדיקור.
 • תרגול איתור הנקודות.
 • הדגמה ותרגול של אבחון מרידיאני דרך הסתכלות ומישוש.
 • הדגמה של טכניקות הקזת דם וכלים נוספים לטיפול בערוצים.

היקף הקורס

 • 31 מפגשים.
 • חצי שעה לפני כל מפגש יתקיים תרגול של איתור הנקודות שנלמדו באותו השבוע.
 • מפגש נוסף יתקיים במהלך השנה ויוקדש למקרים קליניים.
 • סה”כ – 165 שעות אקדמיות.

“לפני שנה סיימתי את קורס תאוריית המרידיאנים. רכשתי ידע בעל ערך עצום שהוביל אותי לחשיבה שונה שמאפשרת דיאגנוזה מדויקת יותר ואפשרויות חדשות לטיפולים ולכן הרבה יותר הצלחות בקליניקה. לא רק השפיעה עלי ההבנה המורכבת של היחסים בין הערוצים ואיך זה משתקף בטיפול, אל גם דרך הלימוד עצמה נתנה לי השראה עצומה. זו זכות גדולה ללמוד ממורה שמעורר בתלמידיו אהבה למקצוע ורצון להעמיק בהבנה על מנת לטפל הכי טוב שאפשר. שון הוא לא רק מורה מדהים אלה גם סטודנט נצחי לרפואה סינית ודרכו מלאה בענווה, סבלנות והומור. היום הקליניקה שלי אחרת, היחס שלי לקייסים שונה, אני משתמשת בנקודות שונות ובטכניקות שונות, יש לי הרבה יותר ביטחון עצמי, והטיפולים עצמם הרבה יותר מצליחים. התמיכה של שון ומיכל השפיעה על דרכי במקצוע האהוב.  בהערכה והכרת תודה אינסופית.”

פנינה קלינגר

 

 על המנחה: שון גודמן

shaun goodman

בוגר לימודי רפואה סינית ועוסק בתחום משנת 1994.

מנהל את תחום הרפואה הסינית במכללת רידמן בקמפוס ירושלים.

מרצה במכללת רידמן, בקורסי המשך למטפלים, בכנסים ובסמינרים בארץ ובחו”ל.

עורך את אתר קצה המחט.

בשנים האחרונות חוקר, לומד, מלמד ומיישם בקליניקה את תיאוריית הערוצים והאקופונקטורה של מאסטר טונג.

 

“קורס איכותי הן ברמה המקצועית שכללה תכנים ועבודת מצגות מושקעת והן ברמת הביצוע והעברת החומר.

החומר היה רב ומגוון, המקורות מעניינים וממוקדים.

הועבר בצורה ברורה מסודרת ויעילה.

כמו כן הועבר בכייף, באווירה נעימה ובצורה מובנת.

היכולת של שון לתת מענה מרתק ויעיל לכל שאלה מתוך ניסיון קליני עשיר וידע ספרותי נרחב הפכו את הקורס לחי ומעשי.”

שי לביא

לפרטים נוספים ורישום נא למלא את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

 

 

צפו בהמלצות מהקורס

מועד הקורס

 • בימי רביעי החל מה – 15.11.2017
 • בין השעות 9:00-13:00.
 • מפגשי תרגול יתקיימו לפני כל שיעור בין  09:00 – 08:30, בהם נתרגל מישוש מרידאני ואיתור נקודות של מאסטר דונג.

מיקום

 • אורין שפלטר – יגאל אלון 123, תל אביב.
 • מפה.

למי הקורס מיועד

 • הקורס מיועד למטפלים ולסטודנטים שנה ד’ ברפואה סינית .
 • משתתפים מקורסים קודמים המעוניינים לחזור על שיעורים שהחסירו, יוכלו לעשות זאת ללא עלות ועל בסיס מקום פנוי.
 • למסיימים תוענק תעודה.

לפרטים נוספים והרשמה

 

“קורס מושקע ברמה גבוהה מאוד. החומרים שחולקו בקורס, המצגות והירידה לפרטים ברמת התוכן והלוגיסטיקה היו ראויים לשבח.

החומר היה ממש מרתק והאופן בו הוא הועבר בכיתה היה ממש טוב.

תודה שוב על חויה מעולה. כך ציפיתי שייראו לימודי המשך של חומר כל כך חשוב.

תודה על הרגישות שבהעברת החומר, על ההקפדה והמקצועיות.”

אורן רחמני

 

צפו בהדגמות מהקורס

מטרת הקורס

 1. שיפור תוצאות האבחון והטיפול – מובטח לכל מי שעושה את הקורס.
 2. הרחבת הידע באקופונקטורה ע”י לימוד מעמיק של תיאוריית הערוצים.
 3. לימוד נקודות אקסטרה של מאסטר טונג  – כולל עומקי וזוויות הדיקור.
 4. לימוד צירופי נקודות, שאינם פרוטוקולים, להעצמה והצלחת הטיפול.

אני רוצה לומר תודה גדולה לשון גודמן. תודה על שהצית בי מחדש את הpassion לדיקור.
אני מטפל קרוב ל- 14 שנים ועם הזמן נצמדתי לגישה שהתרגלתי אליה, גישה שהוכיחה את עצמה אבל עם שגרת המטופלים היומיומית, איכשהו מתחילה סוג של שחיקה – אותן בעיות פלוס מינוס, אותן נקודות….
הקורס של שון הצליח להחיות את ההתלהבות שלי לטפל, בזכות ההבנה התיאורטית שהתחדדה, היופי והעומק בשיטה של מאסטר דונג ובעיקר – מישוש הערוצים, שהפך את כל הטיפול לאמיתי יותר – גם עבורי וגם עבור מטופלים שאת חלקם אני משתף באבחנה מיוחדת זו.
עם כל הביטחון שהתפתח בי עם השנים, אחרי הקורס הזה יש לי עוד יותר ביטחון. אני רואה יותר הצלחות בקליניקה, אני מבין דברים יותר מהר ויותר לעומק, וזה דבר שבא לי באופן אישי בדיוק בזמן.
שון הוא מורה מיוחד שמדביק אותך בתשוקה שלו לדיקור ולשיטות שהוא מלמד. הוא נדיב במידע, מתעכב רק על מה שהוא יודע מניסיון שעובד (ניסיון שהוא חולק בשמחה), ובאופן כללי קנה אותי עם גישת ה- “נון-בולשיט” שאני כה אוהב.
הנסיעות מירושלים היו שוות כל קילומטר של דלק וכל השכמה בשש בבוקר. הכיתה היתה גדולה אבל היתה תחושה משותפת שאנחנו לומדים דברים מרתקים ומועילים שישמשו אותנו בקליניקה (ואכן הם משמשים).
תודה רבה לשון ותודה גדולה למיכל רוזנשטיין על הארגון, העזרה, התובנות, הנעימות והחיוך.
אם אתם מדקרים שמעוניינים להתפתח מקצועית – זה הקורס בשבילכם.
רואי גרין

 

הקורס נולד עקב הצורך להרחיב את הידע בדיקור מעבר ללימודי הדיקור הבסיסיים הנלמדים בבתי הספר השונים. בשנות ה- 50 התחילה בסין מגמה מערבית לסווג את המחלות לסינדרומים. למרות שהשתמשו במושגים מהרפואה הסינית זה יצר מעין מבנה מלאכותי עם קווים מאוד ברורים שלפני כן לא היו קיימים. הגישה של סיווג המחלות לסינדרומים גרעה חלק מהגמישות הטבועה בתוך רשת הערוצים. קורס זה בא לתת דגש על תיאוריית ששת הערוצים ושש ההמערכות שהינן הבסיס התיאורטי של האקופונקטורה.

הקורס נועד להרחיב את הידע באקופונקטורה ע”י הבנה עמוקה של הפיזיולוגיה והפתולוגיה של רשת הערוצים, להציג מודלים ועקרונות נוספים לשילובים של נקודות הדיקור ולהכיר דרכים נוספות ויעילות לטיפול בבעיות כאב ובבעיות פנימיות.

 

” שון הוא לא רק מטפל ומרצה מעולה,הוא חוקר ואוטודידקט מדהים, מה שפועל לחלוטין לטובתנו כתלמידיו.כל ספר, משפט, טיפול ומטופל,מעובדים אצלו וכך הופך הקורס תיאורית המרידיאנים, לקורס מכונן, עמוק, מלא, אמיתי ומעורר השראה. שון מעביר בנדיבות עצומה  ידע רב, שמגיע לא רק על סמך קריאה ותיאוריה אלא על ניסיון”

שלומית טובי

 

נושאי הקורס

מערכת הערוצים

מרכיב את החלק  העיקרי של הקורס שבו נלמד: התמרת הצ’י (פיזיולוגיה)  של כל אחד מ- 12 המרידיאנים הראשיים. פתולוגיה של הערוץ הראשי, ה- T.m.m,  ערוץ החיבור ושל הערוץ המתפצל, על מנת שנוכל לבצע אבחנה מדויקת ולקבוע אסטרטגיית טיפול.

שש המערכות (שש השכבות)

לרוב כשמדברים על מודל שש המערכות ב TCM מתייחסים לצמחי מרפא. חלק זה של הקורס יעסוק בשילוב מודל שש המערכות באקופונקטורה, דרך דיון אודות הפיזיולוגיה של כל מערכת, הדרך שבה כל מערכת מאזנת את אחד מ 6 האקלימים של הגוף והקשר של שני האיברים המרכיבים את ההמערכת, לפיזיולוגיה של המערכת. נלמד איך להשתמש במודל שש המערכות דרך צירופים של נקודות לטיפול בהפרעות של כל מערכת.

האקופונקטורה של מאסטר דונג

האקופונקטורה של השושלת המשפחתית של מאסטר דונג עברה מדור לדור ונחשפה על ידי תלמידיו מאז שנפטר ב1975. הקורס כולל לימוד מעמיק של עקרונות השיטה, נקודות הדיקור הייחודיות שלה, השפעתן הקלינית המדהימה והדרך לדקור ולשלב אותן בטיפול.

מישוש של הערוצים

זוהי טכניקה קלאסית המוזכרת כבר ב- Nei Jing וב- Nan Jing היא פחות שכלתנית ומבוססת על תחושה פיזית ומתמקדת במה שהגוף מספר לנו. במצב של פתלוגיה יכולים להופיע שינויים בערוץ את השינויים הללו ניתן לראות ולחוש דרך מישוש.

בקורס נלמד איך לעבור דרך הערוץ על מנת להרגיש את אותם השינויים, את משמעות השינויים באבחון ובבחירת הטיפול. מישוש הערוצים היא טכניקה אשר משפרת את ההבנה של הערוצים מבחינה פיזית ואנטומית, משפרת את יכולת איתור הנקודות, את טכניקת הדיקור ומוסיפה לטיפול אפקט נוסף של פתיחה והכנה של הערוץ לדיקור.

הקזה

הקזת דם הינה טכניקה של פיזור וניקוז והיא מאפשרת: להמריץ את הדם ולפתוח סטגנציה, לנקות חום, להפסיק כאב, לסלק רעילות, להוריד נפיחות, לפזר גושים, להפסיק גרד, לטפל בהפרעות רגשיות, להרגיע את ה- Shen, לפתוח את הפתחים, להחזיר להכרה ולשחרר את החיצון.

דימום קשור עם ערוצי החיבור. על פי פרק 10 של ה- Ling Shu ניתן לראות את ערוצי החיבור בפני השטח של הגוף. הם מופיעים בצורה של כלי דם שבורים וכהים מתחת לעור, צבע כחול מעיד על קור וכאב, אדום מעיד על חום ושחור מעיד על מצב כרוני. ערוצי החיבור נוצרים כאשר הגוף מסית את הפתוגן מהערוץ הראשי על מנת שהוא לא יחדור לתוך האברים, הגוף מחזיק את הפתוגן בעזרת הדם במצב רדום וככל שעובר הזמן ערוץ החיבור מתגלה בפני השטח של הגוף. הקזה של ערוץ החיבור משחררת את הפתוגן. השימוש בהקזה מאוד חשוב בטיפול בהפרעות כרוניות, הגוף מייצר את ערוצי החיבור והקזה מטפלת בהם. בנוסף ליכולת של ההקזה לטפל בהפרעות כרוניות ניתן להשתמש בהקזה על מנת לטפל בהפרעות רגשיות. הדם קשור עם הלב והלב שולט על הדם, ולכן להקזה יש השפעה מאוד חזקה על ה- Shen ועל הפרעות רגשיות.

בקורס נלמד: טכניקות הקזה עם סוגים שונים של מחטים, נלמד איך להשתמש בהקזה לטיפול בערוצי החיבור בהפרעות רגשיות, נקודות אקסטרא ואזורים מהאקופונקטורה של מאסטר טונג בהם מבצעים הקזה לטיפול במגוון של הפרעות, נקודות מ 14 הערוצים הראשיים שניתן להקיז אותן על מנת להשיג תוצאות ספציפיות.

כיצד לבנות מרשמי דיקור

לרוב ב- TCM כאשר בוחרים נקודות דיקור, לוקחים בחשבון את התפקוד של הנקודה ושמים פחות דגש על הדינמיקה של מערכת ההערוצים. חלק זה של הקורס יעסוק ביחסים הבסיסיים בתוך מערכת הערוצים והדרך לשלב אותם בבחירת נקודות. טיפול בכאב דרך הדינמיקה של מערכת הערוצים – טיפול דיסטלי. נקודות אקסטרה וטכניקות הקזה שונות, באזורים שונים ורבים בגוף.

 

“לאחר שסיימתי את הלימודים, התעוררו לא מעט סימני שאלה. הקורס עזר לי לעשות את החיבור המעמיק ונתן לי הסתכלות רחבה יותר על הרפואה הסינית בכלל, בעזרת תאוריית המרידיאנים. כל זה על מנת להגיע לאבחנה סינית מדויקת ונכונה יותר.. שזה מה שחשוב בעצם על מנת שטיפול בסופו של דבר באמת יצליח. אני באופן אישי נהניתי מאוד ולמדתי הרבה, ממליצה בחום!

מיטל לוי

לפרטים נוספים ורישום נא למלא את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

 

מאמרים