מאסטר טונג

12 האזורים

מאסטר טונג מחלק את הגוף ל- 12 אזורים, לפי הרעיון של ה- Tai Ji הקטן כל אחד מ12 האזורים משקף את כל הגוף:

master tung

מאסטר טונג או בשמו הסיני דונג נחשב לגדול האקופונקטוריסטים של התקופה הנוכחית. הוא השיג תוצאות מדהימות עם מעט מאוד מחטים. הוא נולד ב- 1916 למשפחה של אקופונקטוריסטים מהמעמד הבינוני במחוז Shan Dong בסין. בגיל 18 הוא פתח את המרפאה הראשונה שלו לאקופונקטורה, וקיבל שם מטופלים שלא היתה להם אפשרות לשלם. כאשר הקומוניזם עלה לשלטון בסין הוא עבר לטייוואן עם הצבא של Chang Kai-shek's, הוא טיפל במשך 40 שנה ב- 400,000 מטופלים, מתוכם 100,000 היו בצבא או עובדי ממשלה. אם הם היו עניים הוא טיפל בהם בחינם. בין השנים 1971 – 1975 הוא קיבל 5 פעמים את התואר "אנשים הטובים המבצעים מעשים טובים". 
הוא נהג להשתמש בהמון נקודות אקסטרה, הנקודות עברו במשפחה מדור לדור והיו חלק מהאוצר המשפחתי. הוא החליט לשבור את המסורת המשפחתית ולגלות את הסוד, יש הטוענים שזה בגלל שלא היה לו יורש. לכן הוא התחיל ללמד אנשים מחוץ למשפחה. הוא לימד 73 סטודנטים ללא תמורה. 

 

רוצים ללמוד יותר אודות האקופונקטורה של מאסטר טונג:  קורס תיאוריית המרידיאנים – קורס מתקדם באקופונקטורה.

למי שרוצה להתעמק יותר באקופונקטורה של מאסטר טונג או באקופונקטורה בכלל אני ממליץ להתעניין בספרים המופיעים בהמשך שהינם המקור של החומר המופיע בחלק הזה של האתר. אני ממליץ במיוחד על הספרים של Dr. Wei-Chieh Young.
Dr Young למד עם מאסטר טונג ונחשב לממשיך דרכו. מלבד הידע העצום שיש לו באקופונקטורה של מאסטר טונג יש לו ידע נרחב באקופונקטורה באופן כללי, הוא פיתח את התאוריה שעומדת מאחורי האקופונקטורה של מאסטר טונג.

ספרים

קישורים