סדנת הקזת דם

סדנה ייחודית המתמקדת בטכניקות של הקזת דם. הקזת דם היא חלק בלתי נפרד מהרפואה הסינית, בהקניית כלי זה ניתן להשיג תוצאות טובות ומיידיות אשר לא ניתן לקבל בשימוש באקופונקטורה ומוקסה.

הקזת דם הינה טכניקה של פיזור וניקוז והיא מאפשרת: להמריץ את הדם ולפתוח סטגנציה, לנקות חום ,להפסיק כאב, לסלק רעילות, להוריד נפיחות, לפזר גושים, להפסיק גרד, לטפל בהפרעות רגשיות, להרגיע את ה- Shen, לפתוח את הפתחים,להחזיר להכרה ולשחרר את החיצון.

דימום קשור עם ערוצי החיבור. על פי פרק 10 של ה- Ling Shu ניתן לראות את ערוצי החיבור בפני השטח של הגוף. הם מופיעים בצורה של כלי דם שבורים וכהים מתחת לעור, צבע כחול מעיד על קור וכאב, אדום מעיד על חום ושחור מעיד על מצב כרוני. ערוצי החיבור נוצרים כאשר הגוף מסית את הפתוגן מהערוץ הראשי על מנת שהוא לא יחדור לתוך האברים, הגוף מחזיק את הפתוגן בעזרת הדם במצב רדום וככל שעובר הזמן ערוץ החיבור מתגלה בפני השטח של הגוף. הקזה של ערוץ החיבור משחררת את הפתוגן. השימוש בהקזה מאוד חשוב בטיפול בהפרעות כרוניות, הגוף מייצר את ערוצי החיבור והקזה מטפלת בהם.

מאסטר דונג נהג לומר:

"במחלה ארוכה חייבת להיות סטגנציה, במחלות מוזרות חייבת להיות סטגנציה, בהפרעות כאב חייבת להיות סטגנציה, במחלות קשות חייבת להיות סטגנציה. הפרעות שאינן מגיבות לדיקור צריך לדמם, דיקור הורידים מאפשר ל-"צ'י המזיק" לצאת מהגוף".

בנוסף ליכולת של ההקזה לטפל בהפרעות כרוניות ניתן להשתמש בהקזה על מנת לטפל בהפרעות רגשיות. הדם קשור עם הלב והלב שולט על הדם, ולכן להקזה יש השפעה מאוד חזקה על ה- Shen ועל הפרעות רגשיות. בפרק 62 של ה- Su Wen נאמר:

“When there is surpuls of the spirit the person will laugh uncontrollaby… Prick the small network vessels to let blood”

נושאי הסדנה

  • טכניקות הקזה עם סוגים שונים של מחטים.
  • נלמד איך להשתמש בהקזה לטיפול בערוצי החיבור בהפרעות רגשיות.
  • נקודות אקסטרא ואזורים מהאקופונקטורה של מאסטר דונג בהם מבצעים הקזה לטיפול במגוון של הפרעות.
  • נקודות מ 14 הערוצים הראשיים שניתן להקיז אותן על מנת להשיג תוצאות ספציפיות.

הסדנה מיועדת למטפלים ברפואה סינית ולסטודנטים שנה ד'.

הסדנה תלווה בהדגמות חיות ובסרטי וידיאו המדגימים את הטכניקות. בסיום הסדנה המשתתפים יוכלו לשלב כבר באופן מיידי את מה שנלמד בקליניקות שלהם.

על המנחה: שון גודמן

  • בוגר לימודי רפואה סינית ועוסק בתחום משנת 1994.מנהל את תחום הרפואה הסינית במכללת רידמן בקמפוס ירושלים.
  • מרצה במכללת רידמן, בקורסי המשך למטפלים, בכנסים ובסמינרים בארץ ובחו"ל.
  • עורך את אתר קצה המחט.
  • בשנים האחרונות חוקר, לומד, מלמד ומיישם בקליניקה את תיאוריית הערוצים והאקופונקטורה של מאסטר דונג.

הסדנה הקרובה

8.1.18 – מכללת אורין שפלטר, יגאל אלון 123, תל אביב. יום ב' בין השעות 9:00-14:00.

לפרטים נוספים והרשמה

או מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם